Logo ZSP w Rogowie Opolskim
Dzisiaj jest 16.01.2021 
Strona główna Adresy ZSP
Godzina 13:23:35
Aktualności
Informacje o ZSP Nr3
Komunikaty szkolne
Kronika Szkoły
Koła zainteresowań
Osiągnięcia
Historie szkół
Z życia przedszkoliW Naszej Szkole prowadzony jest od 1.03. 2009 do 18. 06.2010 r projekt unijny

„Przez wiedzę i kulturę do rozwoju wsi”

współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach

Kapitału Ludzkiego Działania 9.5. „Oddolne inicjatywy na terenach wiejskich”

Jest on przeznaczony dla wszystkich uczniów naszego Zespołu jak również do mieszkańców wsi Rogów Opolski, Dąbrówka Górna i Gwoździce. W ramach projektu realizowane są zadania:

ZADANIE I „GRY I ZABAWY WIEDZĄ I LOGIKĄ”

Zajęcia są dla uczniów kl.4-6. Dzieci rozwiązują nietypowe zadania, czasami dziwne, a czasami śmieszne. Uczniowie będą tworzą bryły przestrzenne z papieru, bez kleju, tak zwane „origamii matematyczne”. Grają w gry logiczne takie jak szachy , warcaby , kółko krzyżyk itp. W czerwcu odbędzie się konkurs pod tytułem „Tęgiego umysłu”. Tworzona jest Ścienna Gazetka Matematyczna. Znajdują się na niej biografie uczonych, ciekawostki matematyczne, figury matematyczne w sztuce i architekturze. Raz w roku jest wyjazd na „Opolski Festiwal Nauki” odwiedziliśmy Politechnikę Opolską lub Uniwersytet Opolski w czasie trwania„ dni otwartych” w tych uczelniach. Uczniowie zobaczyli pokazy studentów i dowiedzieli się na czym polega zawód mechtronika, fizyka, inżyniera.

ZADANIE II „ŁAMIGŁÓWKI MATEMATYCZNE”

Zajęcia obejmą uczniów kl.1–3. Na nich dzieci bawią się łamigłówkami matematycznymi PUSAMI–klockami, edukacyjnymi puzzlami, łamigłówka drewnianymi, łamigłówkami drucianymi, grami logicznymi, pangramami matematycznymi. Uczniowie rozwiązują zadania rozwijające logiczne myślenie.

ZADANIE III „ŻYJMY ZDROWO WIĘC SPORTOWO”

Zajęcia odbywają się na boisku otwartym (LZS Dąbrówka Górna)i na sali gimnastycznej ZSP Nr3 w Dąbrówce Górnej przez cały okres trwania projektu. Przeznaczone są dla kl.4-6. Program zajęć obejmuje :kształtowanie cech motorycznych, doskonalenie techniki podań i odbić, przyjęć piłki, taktyki gry.

ZADANIE IV „POSKROMIĆ SIEĆ GLOBALNĄ”

Jest to forma koła informatycznego dla uczniów kl.4-6 Młodzież zapoznaje się z ciekawymi programami graficznymi, programami do tworzenia stron WWW. Poznaje język HTML potrzebny do tworzenia stron internetowych. Samodzielnie wyszukują informacje, tworzą strony internetowe. Zajmują się także obróbka zdjęć. Uczą się poruszania w świecie wirtualnym i dowiadują się jakie prawa w nim panują i jak się ustrzec przed zagrożeniami.

ZADANIE V „W DOBIE MASZYN BĄDŹ NA CZASIE”

Jest to kurs obsługi komputera dla początkujących. Zajęcia odbywają się popołudniami w pracowni komputerowej w szkole w Dąbrówce Górnej. Biorą w nich udział mieszkańcy wsi Dąbrówka Górna, Rogów Opolski i Gwoździce. Jeden kurs obejmuje 15godzin zajęć, a grupa będzie liczyła 10osób. (3 edycje) kursu. Kursanci dowiedzą się: co to jest komputerem jak go podłączać, jak działa i użytkować , o zasadach bezpiecznej i higienicznej pracy z nim, jak można zapisać i usuwać informację oraz jak działa sieć, drukarka i skaner. Uczą się także jak poruszać się w globalnym świecie wirtualnym i wyszukiwać w nim potrzebnych informacji z prawa, przedsiębiorczości, dokumentacji. Samodzielnie zakładają skrzynkę pocztową i skonfigurują program pocztowy. Na zakończenie kursu uczestnicy otrzymają dyplom ukończenia kursu.

ZADANIE VI „KULTURA NA CO DZIEŃ

Zajęcia obejmują uczniów kl.1-6 i mają charakter pracy grupowej. Uczniowie dowiadują się jak się odpowiednio ubrać i poprawnie zachować się w różnych sytuacjach i miejscach np. w teatrze. przybliżone zostają różne formy sztuki i zwyczaje przodków. Odbywają się wycieczki kulturalne dla dzieci do teatru w Opolu, do Wrocławia do muzeum, ogrodu botanicznego, do Wrocławia na musical, do skansenu do Bierkowic. Stworzony został kącik regionalny z opisem przedmiotów w dwóch językach. Pomagają w ich tworzeniu partnerzy-Koła Mniejszości Niemieckiej.
ZSP w Rogowie Opolskim
Dziś jest 16 dzień roku.
Imieniny:
Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Projekty Unijne w naszej szkole


„Akademia Przedszkolaka”
„Uczę się - aby być szczęśliwym”
"Wiedza+Kompetencje=Sukces"
„Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III SP”
"Przez więdzę i kulturę do rozwoju wsi"
"Szkoła Na Tak"
Pracownia komputerowa

Masz sugestie jak można ulepszyć tę stronę lub masz jakieś pytania!
Napisz do nas!!!

Informujemy że w roku szkolnym2011/2012 Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. przekazał dzieciom rozpoczynającym naukę w naszej szkole wyprawki w skład, których wchodzi plecak oraz piórnik z całym wyposażeniem.

Przydatne strony

Kuratorium Opole
OKE
WODIP
MEN

   
autor mgr Agata Knysz